Tiara Mack

Senatorja e shtetit të Rhode Island kërkon votën duke bërë ‘twerk’

Një senator e shtetit të Rhode Island është duke u tallur për një video të fushatës së saj duke bërë twerk teksa “kokën e ka të ngulitur në tokë”.

Demokratja Tiara Mack, 28 vjeçe, shfrytëzoi faqen e saj zyrtare në TikTok për të publikuar një video interesante duke tundur të pasmet në një plazh.

“Ai gomar, ai gomar, ai gomar!” dikush mund të dëgjohet duke thënë me admirim, përpara se Mack – e veshur me bikini – kthehet nga kamera dhe dëgjohet duke thënë “Voto senatoren Mack!”

Senatorja e shtetit e reklamoi videon si “një kurth” i kundërshtarëve, raporton nypost.

Twerku i Mack mblodhi shpejt më shumë se 70 mijë shikime, me një admirues duke thënë “Duhet të shoh më shumë politikanë që e bëjnë [këtë]”.

“Nëse kjo është ajo që kandidon për vendin tonë, ne jemi në telashe serioze”, ka shkruar një komentues, ndërsa një tjetër ka thënë se “Nëse kundërshtari i saj nuk e përdor këtë video, a e meritojnë të fitojnë??”

Ajo gjithashtu ndau një mesazh të një mbështetësi, i cili pretendonte se kritikat po bëhen sepse “ajo është një lidere e re e njerëzve me ngjyrë” – një mesazh që përfundoi me kërkesa për donacione për fushatën. /Telegrafi/