Raporti

41 vdekje të reja nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

41 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në Maqedoninë Veriore gjatë 24 orëve të fundit. Autoritetet njoftojnë se gjatë kësaj periudhe nga 3 mijë e 127 testime, janë infektuar 1022 persona, ndërsa janë shëruar 680 pacientë.

Qytetet më të prekura janë Shkupi dhe Kumanova.