Raporti 24 orësh

27 të vdekur e 674 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.618 testime janë regjistruar 674 raste të reja me koronavirus, ndërkaq kanë vdekur 27 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 403 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë prekur me koronavirus 175.330 pacientë me ndërsa prej tyre 155.101 janë shëruar dhe 5.869 kanë humbur jetën.