shenjat

Zbuloni shenjën më me fat të horoskopit për këtë javë

Si nis kjo javë për 12 shenjat e horoskopit? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe?
Keni lënë pezull një çështje të rëndësishme? Prisni një ofertë pune? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për “BalkanWeb” për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin.
DASHI

Të përgjithshmet:

Kjo javë me Afërditën për të bërë hyrjen e saj tek Bricjapimëdatë 4 do të jetë mjaft e vështirë dhe e kërkuar pasi duhet të merrni vendime kuptimplote për çështje që kanë qenë shqetësuese për ju për një kohë të gjatë.Dilemat dhe shqetësimet tuaja do të kthehen në 8 të muajit kur Merkuri do të realizojë një pikëpamje pozitive me sundimtarin tuaj Marsin dhe do të merrni ndihmën dhe drejtimin nga ata që ju intereson.Në mjedisin tuaj familjar do të ketë tension që me veprimet e duhura do t’i hapni dhe do të zbusin çfarëdo çështje që është shfaqur.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri, përpiquni të mbani ekuilibrin tuaj sa do e vështirë të duket.Grindjet qëkenime bashkëshortin tuaj do të shpërndahen shpejt dhe harmonia dhe mirëkuptimi do të fiksohet në jetën tuaj.Ju që jeni vetëmmos u zhgënjeni, pasi favorizimi i Marsit do t’ju sjellë afër personitnga e kaluara, e cila kohët e fundit e ka fituar përsëri vëmendjen tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj duhet të ulni tonet tuaja, të mos kritikoni të tjerët dhe të mbani poshtë profilin tuaj të punës.Ka shumë skena që nuk i dini dhe mirë është këtë javë të bëni punën tuaj dhe të largoheni qetë nga vendi juaj i punës, duke u përpjekur të mbroni veten mbi të gjitha.Në financat tuaja çdo gjë do të shkojë mirë këtë javë, si me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re që do të ndodhë në 4 tek Ujori.Një burim i ri i të ardhurave do t’ju sjellë përfitimet që prisni.Mos nxitoni të investoni në qoftë se nuk siguroni një sasi të vogël, pra të jeni stabël dhe kjo do t’ju bëjë të ndiheni të sigurt për çdo lëvizje.

DEMI

Të përgjithshmet: Java do të jetë relativisht e qetë dhe e relaksuar për ju me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re që do të ndodhë më 4 tek Ujori. Në të gjitha fushat e jetës suaj do të ndjeni plotësinë dhe kënaqësinë që keni bërë vendimet e duhura. Ju do të keni mundësinë e takimeve dhe udhëtimeve që do t’ju bëjnë të ndiheni edhe më të sigurt për lëvizjet tuaja të ardhshme.Një person nga mjedisi juaj do të afrohet pranë jush dhe do t’ju ofrojë mbështetje të papritur për një çështje që ju shqetëson. Në përgjithësi, marrëdhënia e mirë me veten do ju jetë ajo që do të shënojë javën tuaj.

Parashikimet në dashuri: Ju do t’i pranoni ndjenjat partnerit tuaj i cili së bashku me një dhuratë, do të dy do tëndoshta shumë shpejt do të keni gëzimi cili do të ndahet me njerëzit e mjedisit tuaj, duke formalizuar ëndrrat dhe dëshirat tuaja.Ju që jeni vetemtë dini se ka edhe më mire dhe kjo është në anën e një personi të veçantë, i cili së shpejti do të shihet në rrugën e jetës suaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, organizoni gjithçka me lëvizjet dhe veprimet e duhura.Ju keni pranimin dhe vlerësimin e të tjerëve dhe kjo ju bën edhe më kreativë dhe produktiv. Një udhëtim biznesi do t’ju mbushë me ide të reja dhe me ndikimet pozitive që do të merrni nga pozita e Afërditës tek Bricjapi nga 4 e tutje dhe do të përcaktoni qëllime më të larta për veten tuaj.Nga ana tjetër, financat tuaja janë të vështira dhe është mirë që të mos hapni ose të bëni ndonjë lëvizje për t’ju ekspozuar. Rritja e detyrimeve tuaja kërkon që të veproni me më shumë organizim, planifikim dhe konsistencë.

BINJAKËT

Të përgjithshmet:Kjo javë me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re do të ndodhëmë 4 tekUjori, do të jetë një kohë e mirë për ju në të gjitha fushat që dëshironi. Planet tuaja sociale dhe profesionale do të realizohen dhe këto ditë do të jetë kënaqësia e juaj.Zgjidhjet për çështjet e familjes suaj do t’ju sjellin paqe, ndërkohë një person nga mjedisi juaj do të jetë ndihmësi juaj në gjithçka që ju ka shqetësuar në të kaluarën. Ju do të merreni me veten mjaftueshëm dhe kjo do t’ju qetësojë. Është koha e duhur për tëbërë planet tuaja siç ju ëndërroni.

Parashikimet në dashuri:Në dashuri një udhëtim do t’ju sjellë më afër bashkëshortit tuaj dhe do keni realizimin e hapit tjetër në marrëdhënien tuaj. Ndoshta ka ardhur koha për të formalizuar marrëdhënien tuaj dhe për të menduar për një lëvizje ose bashkëjetesë. Dhe si dihet, shumë shpejt dhe papritur do doni të kaloni hapat e angazhimit, pasi të dy ndjeni kënaqësinë e plotë të rrugës tuaj të përbashkët.

Parashikimet profesionale:Në profesion, sfondi i ditëve të fundit ju ka shqetësuarpasi shumë herë ishit gati për shpërthimin që nëse e leni të shpërthejë, do t’ju dëmtojë në mënyrë të pariparueshme.Durimi që keni treguar tani do të jetë që Afërdita favorizon veprimet e tilla.Shpërblimi që ju nevojitet dhe rivendosja e ekuilibrit do të sjellë brenda jush kënaqësinë që dëshironi.Në financat tuaja, hapjet e fundit që keni bërë ju kanë nxjerr pak nga palnet qe kishit me pare , por është mirë që të keni një program më të organizuar këtë javë dhe t’i rendisni hierarkisht nevojat tuaja.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Kjo javë me Afërditën që hyn tek Bricjapi në 4 do të ketë disa vështirësi në lidhje me marrëdhëniet dhe komunikimin.Dëshira juaj ështëqë të tjerët të reagojnë si duhet dhe në një nivel miqësor të marrëveshjeve për të mbajtur kushtet dhe angazhimet.Do të ndiheni të pakënaqur, pasi disa diskutime do t’ju zhgënjejnë.Mos kini frikë sepse në fund të javës me Merkurin që ndodh në një pikëpamje pozitive me Marsin, fati do ju buzëqeshë ndërkohë shihni shumë njerëz që ju kanë mërzitur për të bërë180 0 dhe do të ndryshojnë për të justifikuar veten.

Parashikimet në dashuri: Komunikimi i keq që keni me partnerin tuaj kohët e fundit ju ka larguar, por gjendja juaj e mirë për diskutim e shkarkon atmosferën nga shigjetat e saj negative dhe kjo do t’ju sjellë edhe më pranë duke ju dhënë momente unike të ngrohtësisë, dashurisë, pasionit dhe intensitetit të dashurisë.Ju që jeni vetëm merrni energjinë që ju jep Afërdita, sepse një pasion i ri i nxehtë dhe i zjarrtë do t’ju shqetësojë, një dashuri e re ju nxit!

Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, tensione dhe konkurrueshmëria do të jenë tipar i kësaj jave. Ju do të rimëkëmbeni për mirë dhe do të maksimalizoni produktivitetin tuaj, gjë që do t’ju ndihmojë të plotësoni disa boshllëqe që keni ndjerë në vendin tuaj të punës.Financat tuaja do të jenë mjaft të mira për transaksionet tuaja me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re që do të zhvillohet në 4 tek Ujori.Do të mbuloni shumë detyrime dhe do të jeni në gjendje të rikuperoni gjendjen tuaj financiare.Çdo ditë bëhen më mirë dhe keni çdo arsye që të jeni dhe të ndiheni të kënaqur.

LUANI

Të përgjithshmet:Këtë javë me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re qëdo të ndodhë në 4 tek Ujori, do të keni kohë për të korrigjuar gabimet dhe keqkuptimet e së kaluarës.Ju do të rishikoni qëndrimin tuaj ndaj disa njerëzve që keni larguar kohët e fundit nga ju dhe do të gjeni mënyrën për të treguar me fjalë dhe vepra se keni kuptuar gabimin tuaj.Kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë më mirë, sepse vlera e rikthimit është shumë e rëndësishme për të gjithë. Në mjedisin tuaj familjar do të keni takime të këndshme me njerëzit që ishin larg jush dhe ju kishin munguar.

Parashikimet në dashuri:Në dashuri, java do t’ju mbush me pasione të forta dhe personi që pushton jetën tuaj është gati t’ju shqetësojë në të gjitha nivelet e jetës suaj.Lërini pezullimet mënjanë dhe personi që keni kuptuar ju afrohet për t’i dhënë atij mundësinë për t’u afruar më shumë me ju. Universi ka shumë surpriza për ju.Dashuria di kur do të godasë derën tuaj, prandaj mos u shqetësonisepse më të mirat do vijnë!

Parashikimet profesionale:Në profesion fitoni gjithnjë baste që keni venëme veten tuaj. Një propozim i ri profesional do të jetë ai që do t’ju hapë krahët dhe do të zhvillojë më tej karrierën tuaj.Pasioni dhe puna që ju dallon ju shpërblen kur Afërdita e bën hyrjen e saj tek Bricjapi në 4 dhe ju merrni gëzimin që meritoni.Në financat tuaja këtë javë, do merrni mjaft herë kompjuterin tuaj dhe do të organizoni detyrimet tuaja aktuale, të cilat edhe pse shumë, mos u shqetësoni gjithçka dini se si t’i rregulloni gjërat.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë mjaft e ngatërruar me ndikimet që merrni nga pozicioni i ri i Afërditës tek Bricjapi nga 4 e tutje. Komunikimi i keq me njerëzit në mjedisin tuaj shoqëror, mosmarrëveshjet me njerëzit tuaj dhe vështirësitë personale do ta bëjnë të vështirë për ju këto ditë.Është kalimtare, mos u shqetësoni për çdo gjë, vendosni trurin tuaj në një rregull dhe merruni në mënyrë hierarkike me të gjithë duke i dhënë prioritet më të rëndësishmeve.Ju nuk mund të jeni mbinjerëzor, keni dobësi dhe ndjeshmëri që sa do të përpiqeni t’i fshihni këto të tjerët do ta gjejnëmënyrën për t’ju thënë që jemi këtu.

Parashikimet në dashuri: Duhet të jeni gati dhe të vendosur për gjithçka që një marrëdhënie bazohet në sinqeritet dhe ajo shkon në hapat e ardhshëm. Kërkoni brenda jush dëshirat tuaja dhe vazhdoni me të vërtetë jetën tuaj.Ju që jeni vetëm mos u nxitoni të refuzoni sugjerimet nga një person i cili ju është afruar kohët e fundit, përpiquni t’i jepni atij një hapësirë në jetën tuaj dhe do të shihni se vetmia juaj së shpejti do thyhet.

Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës duket se do të keni paqe dhe rregull. Pa tensione të paqëllimshme ose intensive, kjo javë do të lëvizë nëse veproni me arsye dhe vetëm me të, me marrëdhënie shumë të mira partneriteti dhe bashkëpunim të mirë.Ju mund të dëshironi ose të mendoni për një rritje dhe vonesa për të tërhequr vëmendjen, por në fund të javës me Merkurinqë ndodh meMarsin në 8 do të gjeni mënyrën për të sjellë çështjen përsëri në ballë dhe për të marrë përgjigjen që doni.Në financat tuaja, në anën tjetër, presionet që ndjeni ju mbysin, nuk dini se si të lëvizni, pasi faturat janë përpara jush, por keni nevojë për qetësi, me panik nuk zgjidhni asgjë, nga mesi i javës do të filloni të punoni më shumë të programuar dhe t’i vendosni në një rradhë.

PESHORJA

Të përgjithshmet: Kjo javë me ndikimet negative që merrni nga pozicioni i ri i Afërditës tek Bricjapi nga 4 e tutje do të jetë intensive për ju dhe ndoshta ekzagjerimi juaj do t’i bëjë gjërat edhe më të vështira në mjedisin tuaj.Jeni lodhur dhe po tregoni me forcë, por me bezdisje asnjë rezultat, dhe kjo ju bën edhe më negativ. Dëshironi kohë dhe liri për një arratisje ose vendimi i një udhëtimi të mirë me shoqëri të mirë do t’ju ndihmojë të relaksoheni.Ju nuk mund të ndryshoni gjithçka rreth jush, e vetmja gje që mund të bëni është të ndryshoni veten tuaj!

Parashikimet në dashuri: Ju që jeni vetëm duket sikur nuk do të jeni vet për shumë kohë, sepse me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re që do të zhvillohet në 5 tek Ujori një dashuri e fortë ndikon në jetën tuaj dhe hap krahët përsëri për të udhëtuar në ëndrrat tuaja dhe dëshirat tuaja.Ju që jeni në një marrëdhënie të përhershme nuk merrni vendime të nxituara, sepse vendimet tuaja ju mbushin me dëshpërim.

Parashikimet profesionale: Në profesion gjithçka do të shkoj mirë këtë javë. Çdo ditë do të zbuloni interesa të reja në vendin tuaj të punës që do t’ju kënaqë shumë.Marrëdhëniet me kolegë dhe të moshuar do të kenë një atmosferë konstruktive, dhe kjo është shumë e rëndësishme për ju. Në financat tuaja, si një shofer i mirë duhet të bëni një frenim të vogël në shpenzimet tuaja, mos lëvizni pa arsye, sepse mund t’ju kushtojë dhe ju vë në dukje më shumë sesa keni imagjinuar.

AKREPI

Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re do të zhvillohet në 5 tek Ujori do të jetëemire dhe tensionet dhe gjërat që ju kanë trishtuar do të zgjidhen dhe do të mbusheni me optimizëm dhe kënaqësi.Jeni lodhur mjaft këtë kohë dhe ndoshta është koha më e mirë të merreni me veten më shumë, për të bërë takime të këndshme dhe për t’i dhënë vetes atë që meriton.Në mjedisin tuaj familjar do të ketë disa shqetësime dhe vështirësi, largohuni sepse gjërat do të dalin në dritë dhe do t’ju lëndojnë.

Parashikimet në dashuri: Programoni një darkë romantike këtë javë, do të jetë një surprizë shumë e bukur për personin që doni, këto gjëra të vogla dhe të paparashikueshme po ju sjellin afër edhe më shumë.Ju që jeni vetëm do të bëni njohje që do t’ju nxisin, por mbani rezerva sepse ajo që shkëlqen nuk është ar dhe shumë nuk nënkuptojnë atë që thonë, mbështesni mendjen dhe instinktin para se të vazhdoni me një marrëdhënie të re.

Parashikimet profesionale: Në profesion këtë javë, keni çdo arsye të ndiheni krenarë dhe të denjë, pasi promovimi që prisni arrin derën tuaj. Pozicioni që prisni dhe keni luftuar për të është gati të ju mirëpresë. Në financat tuaja do të keni një rimëkëmbje të madhe që do t’ju ndihmojë të vendosni gjërat në një rregull.Shumica e detyrimeve dhe gjërave të pazgjidhura që keni lënë të hapura tani po mbyllen dhe kjo është e mbushur me vetëvlerësim dhe gëzim.

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Kjo javë do ju shpërqëndrojë pasi keni punuar me mendjen tuaj shumë gjëra, megjithatë ngjarjet e papritura do t’ju nxjerrin jashtë programeve tuaja dhe do t’ju vështirësojnë.Por mos u dorëzoni, ju e dini se si të merreni, çdo gjë do kaloni fal durimit dhe këmbënguljes që ju dallon.Në mjedisin tuaj familjar, me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re që do të zhvillohet në 5 tek Ujori, do të ketë zhvillime të mëdha për çështjet që kanë qenë shqetësuese për ju për një kohë të gjatë.Kjo do të jetë një frymë e madhe brenda jush, pasi lehtësimi që merrni do të jetë i madh.

Parashikimet në dashuri: Ju nuk keni arsye të keni frikë nga ndjenjat që ndjeni, por këtë javë gjeni mundësinë për t’i shprehur ato në ndonjë mënyrë, sepse ndoshta personi tjetër pranë jush ka nevojë më të madhe për t’i dëgjuar.

Parashikimet profesionale: Në profesion këtë javë do të lëvizni në mënyrë më efikasenga sa prisnit, pasi një ëndërr e madhe do të ndodhë dhe njohja juaj do t’ju bëjë të fitoni edhe më shumë besim tek vetja dhe të vendosni qëllime të reja, pasi puna juaj është një pjesë shumë e rëndësishme e jetës suaj.Në financat që përpiqeni me organizimin dhe rregull, do t’i vendosni gjërat në një rregull dhe do të bëni shumë falë qëndrueshmërisë që ju dallon. Një çështje e trashëgimisë do t’ju justifikojë dhe do t’ju sjellë fitime të papritura që duhet të keni marrë për një kohë të gjatë.

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Këtë javë do të keni shumë tension brenda vetes, ndërkohë prisni përgjigje që shumë kohë e prisnit me ankth të madh. Lajmet mund të mos jenë të njëjta sikurse prisni, por duhet të tregoni forcën tuaj dhe të merreni me ndonjë vështirësi që mund të vijë me arsye dhe qetësi.Në mjedisin tuaj familjar duhet të tregoni durim dhe mirëkuptim, problemet e personit tuaj të dashur do t’ju shqetësojnë dhe duhet të qëndroni me të, sepse ndihma juaj do të jetë e vlefshme.

Parashikimet në dashuri: Ndoshta edhe ideja e formalizimit të marrëdhënies tuaj, ose dëshira për të fituar një anëtar të ri, është në fazën e saj më të pjekur për t’u përfunduar.

Parashikimet profesionale: Në profesion këtë muaj, me ndikimet e mira që merrni nga pozita e Afërditës në shenjën tuaj prej 4 e tutje, do të shkojnë shumë mirë. Në mjedisin tuaj të punës do ndiheni çdo ditë e më shumë mire nga kolegët tuaj.Është koha për të vënë synimet tuaja edhe më të larta dhe sigurohuni që t’i fitoni ato. Në financat tuaja nguteni shumë dhe këtë javë do të ndjeni shumë presion pasi keni për të mbyllur llogaritë dhe të paguani faturat që përfundojnë, mos u ankoni do ja dilni!

UJORI

Të përgjithshmet: Kjo javë do të jetë mahnitëse për ju, sepse me ndikimet e mira që merrni nga Hëna e Re që do të zhvillohet në 5 në shenjën tuaj fati do t’ju përfshijë në të gjitha fushat e jetës suaj. Shoqërisht, profesionalisht dhe personalisht, do t’ju shpërblejnë më shumë sesa prisni ose keni imagjinuar.Një udhëtim këtë javë do të jetë një dhuratë për ju pasi do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe të mbusheni me një atmosferë pozitive brenda jush. Në mjedisin tuaj familjar, gjërat janë të qeta dhe marrëdhëniet tuaja me njerëzit tuaj të dashur do të jenë të qeta dhe harmonike.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri keni çdo arsye të gëzoni dhe të ndiheni të mrekullueshëm në momentet që ndani me partnerin tuaj. Ju që jeni vetëm jeta juaj shoqërore do të jenë plot me takime dhe sugjerime interesante, diskutime që do t’ju çojnë në partneritete të reja dhe në perspektivën e hapjeve të reja.

Parashikimet profesionale: Në profesion gjithçka do të shkoj qetë pasi keni gjetur mënyrën për të menaxhuar edhe situatat ose sfidat më të vështira me organizimin dhe konsistencën.Klima e miqësisë është harmonike, pranimi i të tjerëve ju kënaq dhe ju bën të ndiheni sikur mund të arrini çdo gjë edhe më shumë. Në financat tuaja, gjërat tregojnë se çdo gjë shkon më mirë së herën e kaluar, pasi shumë nga detyrimet tuaja do të arrijnë të mbulojnë dhe të përgjigjen pozitivisht.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Këtë javë gjërat do të jenë mjaft të ngatërruara brenda jush, do të shqetësoheni për disa përgjigje që ju kanë bërë nervozë.Udhëtimi që do të bëni do t’ju sjellë më afër qëllimeve të dëshiruara që keni dhe do t’ju bëjë të gëzoheni. Në familjen tuaj, do të ketë disa vështirësi për ju, sepse udhëtimi ose lajmi që merrni do t’ju habisin.Megjithatë, favori planetar i Hënës së Re do të zhvillohet në 5 tek Ujori është në anën tuaj dhe të gjithë do të vijnë ngadalë në një rregull dhe në mënyrë që t’ju kënaqin. Një çështje ligjore do të marrë zgjidhjen që më në fund do t’ju justifikojë dhe do t’ju bëjë të besoni në veten tuaj.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri mos mbyllni dyert e komunikimit, pranoni brenda jush se të gjithë mund të bëjnë gabime, por që i pranojnë është e rëndësishmja. Mundohuni të përballoni atë që thotë partneri juaj në qetësi absolute, sepse ky dialog do të jetë i rëndësishëm për të ardhmen dhe vazhdimin e marrëdhënies tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesion çdo gjë këtë javë do të shkoj mirë. Në mjedisin tuaj të punës keni pranimin dhe mbështetjen e kolegëve tuaj, keni fituar besimin e tyre dhe kjo do t’ju ndihmojë të ndjeni kënaqësi dhe gëzim.Në financat tuaja, megjithëse shpenzimet tuaja janë rritur, keni arritur të mbuloni gjithçka dhe rregulloni ato pa lënë plagë të hapura. Pra, keni çdo arsye për të buzëqeshur dhe të ndiheni të kënaqur!