Aksidentohen

Vodhën një Ferrari 812 Superfast, e përplasën keq derisa po largoheshin

Përplasja i shkaktoi dëme të konsiderueshme super-makinës

Ndodhë shpesh që super-makinat të pësojnë aksidente, për shkak se shoferët e zakonshëm nuk janë mësuar me shpejtësinë që ofrojnë ato, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, ky rast është më i komplikuar, sepse kemi të bëjmë me vjedhje. Hajnat e panjohur që e vodhën një Ferrari 812 Superfast, në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, nuk i kishin aftësitë e duhura për ngasje.

Presioni se ishin nën ndjekje, duke se ka qenë arsye shtesë, që shoferi humbi kontrollin dhe e pëlasi keq makinën italiane, derisa përpiqej të largohej.

Nuk dihen detajet e ngjarjes, vetëm se është postuar një imazh në Instagram ku shihet Ferrari, teksa bëhet e ditur që pesë persona mbetën të lënduar.