Ambasadorja

Vlora Çitaku emocionohet për këtë sukses të Dua Lipës

Lista me të nominuarit për eventin “Grammy Awards” ka dalur.

E në këtë event me rëndësi për muzikën botërore në mesin e shumë të famshmëve, po marrin pjesë edhe dy shqiptare, shkruan Ballkani.info.

Fjala është për Dua Lipan dhe Bebe Rexha.

Dua Lipa është nominuar në dy kategori, “Artistja më e mirë e re” dhe “Vallëzimi më i mirë në një këngë”, e ky lajm e bëri atë të qajë me lot nga emocionet.

E ky sukses i saj e ka emicionuae edhe Vlora Çitakun.

Vlora ka hedhur në Instastory fotografinë e Duas dhe fjalët që ajo i tha për këtë nominim e që u nënkuptua se Ambasadorja e Kosovës në SHBA po ndjehet krenare për Duan./Ballkani.info/