Kinë

VIDEO| Tornado shkaktoi dëme të mëdha në një qytet kinez

Një tornado goditi qytetin Foshan në provincën Guangdong të Kinës jugore të dielën, thanë autoritetet lokale.

Tornado ka goditur rrethin Nanhai në Foshan rreth orës 7:20 të mëngjesit dhe zgjati rreth një minutë.

Më herët të enjten mbrëma, një tornado që zgjati pesë minuta goditi qytetin Taiping në qytetin e Guangzhou.

Tornado ka ndërprerë energjinë elektrike, duke shkulur pemë dhe duke dëmtuar shtëpi.

Nuk është raportuar për viktima.