LAJMI I FUNDIT

VIDEO: Pamjet e njërit prej terroristëve të arrestuar nga Policia e Kosovës pas sulmit në Zveçan

Një nga personat që u arrestuan sot për sulm ndaj Policisë së Kosovës është sjellë në stacion nga policia.

Gjithashtu, bilanci i të eliminuarve të formacionit terrorist në rrethinë dhe afërsi të Manastirit të Banjskës në Zveçan, ka njoftuar zyrtarisht Policia e Kosovës, ka arritur në tre.

Mediumi kosovar “Klan Kosova” ka raportuar se Njësia Speciale e Kosovës tashmë veçse ka depërtuar në vendndodhjen e këtyre forcave të armatosur dhe ka hyrë në Manastirin e Banjskës nga ku po operonin kjo bandë. Raportime të tjera (ende të pakonfirmuara) thonë se tashmë njësitet speciale “e kanë marrë nën kontroll” zonën rreth Manastirit. Megjithatë mbetet ende për t’u konfirmuar nga Policia e Kosovës.