Uraganin Ian

VIDEO| Erë e fortë dhe shi, gazetarja mbështjell mikrofonin me prezervativ

Gazetarja Kyla Galer tërhoqi vëmendjen e mijëra shikuesve pasi mbuloi mikrofonin me një prezervativ.

Teksa po raportonte për uraganin Ian pranë Napolit, Florida, ajo u desh të mbronte mikrofoninin nga erërat e forta dhe shirave të dendur.

“Është ajo që ju e mendoni. Është një prezervativ. Ndihmon në mbrojtjen e pajisjeve. Ne nuk mund t’i lagim këta mikrofona. Ka shumë erë, shumë shi. Pra, ne duhet të bëjmë atë që duhet të bëjmë, dhe kjo është të vendosim një prezervativ në mikrofon”, tha Galer, transmeton Klankosova.tv.