aksidenti

Vdiq këmbësori që u aksidentua dje në Podujevë

Vdekja e viktimës është konfirmuar nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës.

Një këmbësor ka vdekur nga plagët e marra si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur në rrugën rajonale Podujevë – Kërrpime, saktësisht në fshatin Peran, dje rreth orës 19:00.

Vdekja e viktimës është konfirmuar nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës. Lëndime të rënda trupore edhe një këmbësore 37-vjeçare.

“Ngasësi i automjetit Golf V, është arrestuar dhe me urdhër të Prokurorit të shtetit, i është shqiptuar masa e ndalimit prej 48orësh. Trupi i viktimës është dërguar në Institutin e mjekësisë Ligjore për obduksion.”, bëhet e ditur në njoftimin e Policisë.