Ali Sinani

Vdes nënkoloneli i FSK-së një ditë para formimit të ushtrisë

Në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë ish- ushtari i UÇK-së dhe njëherit pjesëtari i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Ali Sinani.

Sinani, i cili ishte nënkolonel i FSK-së, megjithëse ndër vite i ka shërbyer atdheut, nuk arriti dot të mirëpres momentin e transformimit të FSK-së në Ushtri.

Varrimi i të ndjerit pritet të bëhet nesër gjatë ditës.