Kolë Berisha

Vdes ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kolë Berisha

Ka ndërruar jetë ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kolë Berisha.

Lajmin e ka dhënë djali i tij, Visar Berisha.

Ai ka bërë me dije se ish zyrtari i lartë i LDK-së, ndërroi jetë pas një sëmundje të rëndë e të kahmotshme.

“Për shkak të situates së rënde epidemiologjike dhe masave që prej sot janë në fuqi, nuk do te mund të organizojme të pame”, ka shkruar ndër të tjera ai.

Postimi i plotë:

Sot heret ne mengjes na la Kolë shoqi!

Mas nje semundje te rande e kahemotshme, i mesuem mos m’u dorezu, sot baba pranoj burrnisht me iu dorezue Hyjit ne jeten e pasosun.

Ma shume se dhimte, kam nje ndjenje çlirimi per trupin e tij, qe ka vuajtur kaq shume ne heshtje e pervujtshem.

Per shkak te situates se rande epidemiologjike dhe masave qe prej sot jane ne fuqi, nuk do te mund te organizojme te pame per baben.

Neser, me 30.08.2021 ne oren 11, ne Katedralen Nene Tereza ne Prishtine do te celebrohet Mesha e Drites per baben, kurse ne oren 13 do te jete vorrimi me rrethin e ngushte familjar ne vorrezat e qytetit te Prishtines.

E di, qe shume prej jush doni me qene nga afer pjese e dhimtes tone, por shendeti i juaj dhe te gjithe te tjereve ka me shume rendesi.

Kujtojeni baben e ne në lutje, prej aty ku jeni.

Ngushllimet i pranojme nepermjet telefonit.