Policia e Kosovës

Vdekja e policit në aksident trafiku, arrestohet shoferi i kamionit

Si pasojë e një aksidenti në Zveçan mes një veture dhe një kamioni, një zyrtar policor ka vdekur.

Lidhur me rastin është arrestuar shoferi i kamionit i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Ndërsa, trupi i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Njoftimi i plotë i policisë:

AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET/Zveçan 28.09.2022 – 12:25. Ka ndodhur aksident trafiku në mes një veture dhe një kamioni. Si pasojë drejtuesi i veturës mashkull kosovar (zyrtar policor) ka vdekur. Me vendim të prokurorit drejtuesi i kamionit mashkull kosovar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, ndërsa trupi i viktimës është dërguar në IML për obduksion.