lojtar

Valon Behrami uron Kosovën: Populli ynë është më i mbrojtur me ushtri

Kosova sot do të miratojë pakon e fundit të ligjeve e cila i hapë rrugë shndërrimit të FSK-së në Ushtri.

E për kalimin e këtyre ligjeve dhe formimin e Ushtrisë së Kosovës, që sipas të gjitha gjasave pritet të ndodhë sot, ka uruar mesfushori shqiptar i Zvicrës dhe Udineses, Valon Behrami.

Në telegramin e urimit të familjes Behrami, thuhet se Kosova tani është më e mbrojtur.

“Me anë të këtij mesazhi, familja Behrami ju urojmë formimin e Ushtrisë sonë juve dhe tërë popullit të Kosovës e posaçërisht Valoni e uron tërë popullin e Kosovës. Urime Urime për ushtrinë tonë. Tash me Ushtri është më i mbrojtur populli ynë”, thuhet në telegramin e familjes Behrami dërguar “Zërit”.