Vala e detit arrin në 50 metra lartësi, e përplasë sërfistin në ujë (VIDEO)

Një video e një sërfisti në det, ka bërë bujë në mediat sociale.

Sërfisti i cili është duke provuar të qëndrojë mbi ujë, përderisa një valë e madhe i afrohet, nuk ia arrin qëllimit të tij, transmeton Ballkani.info.

Vala e detit ishte rreth 50 metra e gjatë dhe gjuajti surfistin nga dërrasa e sërfit, por për fat të mirë, një koleg i tij ishte afër me motoskaf dhe i ofroi ndihmë. /Ballkani.info/