Polici i Kosovës

Vajza e Izet Demajt: Babë, pusho i qetë pranë shokëve që i deshe

Valza Demaj, e bija e vogël e Izet Demajt në ceremoninë komemorative për babanë e saj ka thënë se ndihet krenare e do të rritet me dashurinë për të e me shpresën se Kosova do të bëhet ashtu siç e dëshironte.
“I dashur baba shpesh më fole për Agimin, Saliun, Abazin e Aliun, pjesë e të cilëve u bëre edhe ti sot. Ti ishe krenar që luftove krah tyre dhe ne jemi krenarë që të patëm edhe pse shkurt jetuam jetën me ty. Pusho i qetë babi im pranë shokëve që i deshe shumë sepse ne do të rritemi me dashurinë për ty dhe me shpresën se Kosova do të bëhet ashtu siç e dëshiroje ti, e qetë, e suksesshme dhe e sigurt. Gjaku yt i pasur dhe i shokëve të tu është garancioni më i mirë për këtë siguri”, ka thënë ajo.

Shpërndaje

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale

UltraOne

Maska më e sigurt kundër COVID-19, filtron deri në 99.97 për qind të ajrit që thithni

AMG G63

Carlex Design e bën Mercedes-AMG G63-shin edhe më luksoz

Artsakh

Vritet ministri i Mbrojtjes, Ushtria azere filmon gjithçka me dron

Benzit

“Çmendet” 20-vjeçari rus, i vë flakën Mercedesit me vlerë 150 mijë dollarë…

Giulia Schiff

Ushtarakja e re padit forcat ajrore për dhunë ekstreme në ceremoninë e pranimit

SHBA

Polici hero, futet brenda makinës që po digjej për të shpëtuar gruan

Konflikti

Këto janë tanket armene që i shkatërroi dje Azerbajxhani dhe i mori 21 fshatra

Yichang

Publikohet video tronditëse: Fëmija rrëzohet nga motori, babai i bie me shkelma

Londër

Sherr grash për maskën në dyqan, goditje me kokë si kjo nuk keni parë

"Pirro Dimas"

Kur peshëngritësi Pirro Dhima ishte “tironc”, e tash thotë se “është grek i lindur në Shqipëri”