Ushqimet që parandalojnë sëmundje

Të ushqehesh mirë është thelbësore për të qëndruar në formë dhe për të parandaluar shqetësimet apo sëmundjet.

Më poshtë do t’ju zbulojmë se kush janë ushqimet që mund të përdoren në vend të ilaçeve, transmeton tch.

Shafrani i Indisë – Anti-inflamator

Xhenxhefili – Qetëson dhimbjet menstruale

Çaji i pyllit – Atimulon aktivitetin e veshkave

Tërshëra – Nban kolesterolin të qëndrueshëm

Mentja – Qetëson dhe ul barkun e fryrë

Fasulet – Mbajnë nën kontroll kolesterolin

Turshitë – Luftojnë dhimbjet e barkut

Mjalti – Lufton kollën

Farat e chias – Ulin kolesterolin