Ushqimet më të mira për personat që rrinë shumë ulur

Nëse shpenzoni një pjesë të mirë të ditës në zyrë për shkak të punës suaj, jeni me siguri të vetëdijshëm se qëndrimi afatgjatë lë pasoja të pasigurta në trupin tuaj.

Gjatë uljes së gjatë, rritet ndjenja e urisë, niveli i sheqerit në gjak, si dhe presioni i gjakut. E gjithë kjo mund të zgjidhet me ushqim të përshtatshëm, transmeton KosovaPress.

Këto janë ushqimet që do të ndihmojnë njerëzit që qëndrojnë ulur për një kohë të gjatë brenda ditës:

Ananas

Vaj ulliri

Shafran i Indisë

Boronica

Avokado

Peshqit me vaj

Arra

Hudhra