Përbërësit

Ushqim i përgatitur në 15 minuta: Përgatitni mushkëri në këtë mënyrë

Mushkëritë e përgatitura në këtë mënyrë do t’ju marrin minimalisht kohë dhe para

Përbërësit:

– 1 qepë,
– 400 gr mushkëri pule,
– 2 thelpinj hudhre,
– kripë,
– vaj.

Përgatitja:

Mushkëritë pritni sipas dëshirës, mundeni edhe të plota dhe t’i fërgoni në vaj 10 minuta, pastaj lini të piqen dhe hidhni kripë.

Largoni nga shporeti dhe në atë yndyrë hidhni qepën dhe hudhrën në brinjë.

Fërgoni një deri në dy minuta, pastaj hidhet mbi mëlçi.

Shërbejini të ngrohta.

Ju bëfshin mirë!