Ish Ministri

Uran Ismaili ka disa sugjerime për Arben Vitinë (Video)

Ish Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili përmes një video ka thënë se duhet të bëhemi bashkë në luftë kundër pandemisë.

Me këtë rasti, Ismaili i ka dhënë disa sugjerime Ministrisë së Shëndetësisë në lidhje me mënyrat se si mund t’i rrisim kapacitetet e vaksinimit dhe ta lehtësojmë vaksinimin për të gjithë.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kishim mbi 2500 të infektuar dhe 14 viktima.