COVID-19

Ulet numri i të infektuarve në Shqipëri

Konfirmohen 5 raste të reja me koronavirus në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se është ulur sërish numri i rasteve të reja në vend.

Në 24 orët e fundit vetëm 5 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 3 raste në Durrës, 1 në Tiranë dhe 1 në Krujë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 13 persona, në total janë shëruar 80% e të prekurve deri tani.