U maskua për Halloween, ndjekësit ‘kryqëzojnë’ Gentën: Nëse je myslimane…

Ka habitur të gjithë me transformimin që e bëri për “Halloween”.

Ndonëse u pëlqye nga shumë njerëz, Genta Ismaili ka marrë një mori të kritikave negative në Instagram, shkruan Ballkani.info.

Janë fansat e fesë myslimane ata që kanë kritikuar këngëtaren për pamjen që e ka bërë dhe për festimin e kësaj feste, që për myslimnaët është e ndaluar.

“Nëse je një muslimane nuk ke nevoj t’i respektosh festat e te huajve, pasi ata nuk respektojn ramazan e bajram”, ishte një nga komentet që këngëtarja mori në këtë rrjet social./Ballkani.info/