Kundërshtari i Putinit

Trupi i Navalnyt i dorëzohet nënës së tij

Trupi i Alexei Navalnyt i është dorëzuar nënës së tij, ka thënë zëdhënësja Kira Yarmish.

“Trupi i Alexeit iu dha nënës së tij. Faleminderit shumë të gjithëve që e kërkuan këtë me ne”, ka shkruar ajo në platformën X.

Kundërshtari politik më i njohur i Vladimir Putinit vdiq në burg më 16 shkurt, dhe nëna e tij Lyudimila Navalnaya, ka kërkuar prej ditësh nga autoritetet ruse që t’ia dorëzojnë trupin e djalit, raportoi SkyNews.

Yarmish ka thënë se për detajet e varrimit nuk dihet ende, dhe është e paqartë nëse autoritetet do të “ndikojnë” në të.