Tottenhami shkarkon Pochettinon

Tottenhami ka shkarkuar Mauricio Pochettinon nga posti i kryetrajnerit, pas pesë vjetësh në krye të klubit londinez.

Në një njoftim, klubi londinez ka thënë se Pochettino dhe tre anëtarë të ekipit “janë liruar nga detyrat”.

Kjo vjen pas një serie të dobët të rezultateve, me Tottenhamin që është i 14-ti aktualisht në tabelën e Premier Ligës.