Tomë Gashi

Tomë Gashi: Një miliard për qind e kisha votu Agim Bahtirin

Në emisionin ‘Pressing’ në T7, analistët dhe dy zyrtarët e PDK-së, Abelard Tahiri dhe Bernard Nikaj po diskutojnë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 17 tetor.

Avokati Tomë Gashi e ka përkrahur hapur kandidatin e VV-së për kryetar të Mitrovicës, Agim Bahtirin, për të cilin tha se po të ishte qytetar i Mitrovicës do ta votonte Bahtirin.

“Nëse kisha qenë qytetar i Mitrovicës, definitivisht 1 miliard për qind e kisha votu Agim Bahtirin”, tha Gashi.

Ai madje shtoi se Bahtiri e ka mbështetjen e plotë të Qendrës të VV-së dhe beson që i ka gjasat që të fitojë për të tretën herë.

“VV-ja nuk ja harron atë që për me kalu në VV e  ka lon AKR-në”, shtoi Gashi.