Presidenti

Thaçi reagon për sulmin me vezë ndaj Hotit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar sulmin me vezë ndaj zëvëndëskryeministrit, Avdullah Hotit.

Thaçi përmes Facebook ka thënë se sulmi është i papranueshëm dhe i dënueshme në demokracinë dhe shtetin e Kosovës.

“Tendenca për ta arsyetuar dhunën si mjet për arritjen e qëllimeve politike ka qenë dhe do të mbetet përherë e papranueshme dhe e dënueshme”, ka shkruar ai.