Durrës

Tërmeti lëkund Durrësin, banorët zgjohen të frikësuar

Një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter është shënuar sot në orët e para të mëngjesit në Durrës, raporton Ballkani.info

Lëkundja ka qenë mesatarisht e fortë dhe ka mjaftuar të zgjojë dhe të friksoj banorët e Durrësit.

Megjithatë, ende nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar. Tërmeti ka qenë me thellësi 2 km me epiqendër detin Adriatik. /Ballkani.info/