Blerim Latifi

‘Sot mësuam diçka të re, një grup i LDK-së po bashkëpunon me Specialen’

Analisti politik, Blerim Latifi, ka reaguar pas thirrjes së vëllaut të Haki Imerit, Faik Imeri, që bëri në emisionin Pressing në T7 ku tregoi se po punohet për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës.

Sipas Latifit, nga kjo telefonatë u mësua diçka që nuk është ditur më herët.

“Mësuam që është një grup i organizuar sistematikisht, i afërt me LDK’në, që po punon me Gjykatën Speciale”, ka thënë Latifi.

“Për mua kjo është e padëgjuar më parë. Ka pasur akuza nga njerëz që kanë luftuar se LDK po bashkëpunon me Specialen. Ky nuk foli me emrin e vet personal por është një grup që ky e shpalli dhe është një dimension tjetër i rrezikshëm pasi që mund të shkaktoj pasoja politike. Se tha ne, grupi i LDK’së. Besoj që kuptohet. Kjo është risia që na konfirmoi sonte. Më duket një zhvillim që do të sjellë reagime ditëve në vijim. LDK i ka përdorur këto vrasje për elektorat politik”, shtoi ai.