Si duket rruga e aksidentit që mori katër jetë

Një aksident në rrugën Prishinë-Gjilan la katër të vdekur dhe disa të lënduar, përfshirë Ambasadoren e Turqisë në Kosovë Kivilcim Kiliç.

Në aksidentin i cili ka ndodhur mbrëmë rreth orës 17:00 në fshatin Mramor, është përfshirë edhe eskorta e Ambasadores turke.

Nga ky aksident rruga Prishtinë- Gjilan ishte bllokuar dhe ishin shkaktuar kolona disa kilometra.

Në mëngjesin e sotëm KALLXO.com ka siguruar fotografi të pjesës së rrugës ku është shkaktuar aksidenti.