Seriali

Shumat marramendëse që fituan aktorët e ‘Game of Thrones’

Seriali “Game of Thrones”, që mbretëroi kategorinë dramë dhe fantazi përreth një dekadë, ka sjellë famë dhe të ardhura të jashtëzakonshme për aktorët dhe protagonistët e saj.

Që prej debutimit në 2011, “Game of Thrones”, ka thyer rekorde të shumta përreth globit dhe është shndërruar në serialin më të vlerësuar të “HBO”, dhe më të shikuar sigurisht.

Gjithashtu, është bërë marka më e licenduar në historinë e “HBO”, duke frymëzuar reklama të shumta, produkte dhe aksesorë.

Kështu, yjet e “Game of Thrones”, kanë grumbulluar pasuri marramendëse, ku listën e kryeson Sean Bean.

Gwendoline Christie – 4,4 milionë euro

Image

Maisie Williams – 5,1 milionë euro

Image

Natalie Dormer – 5,1 milionë euro

Image

Sophie Turner 25 – 6,7 milionë euro

Image

Alfie Allen – 6,7 milionë euro

Image

Lena Headey – 7,5 milionë euro

Image

Kit Harington – 10 milionë euro

Image

Emilia Clarke – 10,9 milionë euro

Image

Jason Momoa – 11,8 milionë euro

Image

Peter Dinklage – 12,6 milionë euro

Image

Nikolaj Coster-Waldau – 13,4 milionë euro

Image

Sean Bean – 22,7 milionë euro

Image