moti

Shqipëria me mot të ndryshueshëm

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me vranësira në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 1-2 ballë, me lartësi vale 0.5-1.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 9/21 diell re

Kukës 4/17 diell re

Lezhë 7/20 diell re

Dibër 6/18 diell re

Durrës 12/23 diell

Tiranë 10/23 diell

Elbasan 11/23 diell re

Berat 7/24 diell re

Vlorë 13/21 diell

Korçë 6/16 diell re

Gjirokastër 4/22 diell

Sarandë 13/21 diell.