Yangtze

Shoferi humb kontrollin e autobusit duke u rrahur me pasagjerin, 15 të vdekur (VIDEO)

15 pasagjerë kanë humbur jetën si pasojë e rënies së autobusit nga ura në lumë pasi shoferi po rrihej me një pasagjer, kanë konfirmuar autoritetet në Kinë.

Ngjarja është xhiruar nga kamera e brendshme e autobusit dhe nga xhirimi që ka bërë një shofer në një makinë mbi urën e Lumit Yangtze në jugperëndim të Kinës.

Xhirimet tregojnë momentin e rrahjes së pasagjerit dhe shoferit, i cili humb kontrollin mbi timon. Autobusi pastaj thyen mbrojtëset e urës dhe bie në lumë.

https://www.youtube.com/watch?v=K3k2IcbSv3o