Njofton policia

Serbët në Graçanicë rrihen me shufra e çekanë

Në Graçanicë dje është raportuar për një rrahje ku janë përdorur edhe mjete të forta.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në këtë rrahje kanë qenë të përfshirë disa persona të komunitetit serbë.

Aty janë përdorur edhe mjete të forta si shkopinj dhe çekan.

Njëri nga të dyshuarit ka pësuar lëndime dhe i është dhënë tretmani mjekësor, ndërsa njëri i dyshuar, me urdhër të prokurorit, dërgohet në mbajtje.