Recetë

Sallatë proteinash me qiqra dhe misër, e gatshme për pesë minuta

Zgjedhje e shkëlqyeshme për ata të cilët dëshirojnë trupin ta çojnë në top-formë

Është shumë e shëndetshme, e pasur me proteina që janë të domosdoshme për zhvillim të drejtë të muskujve dhe shumë e shijshme, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 filxhan qiqra;
– ½ filxhan kinoe;
– ½ filxhan misër të zier;
– 12 filxhan bizele të zier;
– 3 lugë vaj ulliri,
– disa fletë nenexhiku;
– 1 domate;
– kripë;
– piper;
– pak temjan të tharë;
– pak lëng limoni.

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë.

E gjitha që duhet të bëni është që të gjithë përbërësit t’i qitni në tepsi, t’i përzieni dhe racioni juaj është i gatshëm.

Ju bëftë mirë. /Telegrafi/