Rrjedhja e gazit shkakton shpërthim masiv, momenti kapet nga kamerat

Një shpërthim nga një rrjedhje gazi plagosi të paktën një zjarrfikës dhe dëmtoi pronat e shumta pasi një një shkendije shkaktoi rrjedhje ndërsa ekipi i zjarrfikesve punonte në një linjë gazi.

Sipas KWWL, shpërthimi ndodhi të hënën. Shtëpia u pastrua dhe rruga u bllokua në mënyrë që ekipet të mund të punonin në rregullimin e rrjedhjes së gazit.

Shkendija goditi vijën, e cila shkaktoi rrjedhje. Shtëpia shpërtheu me pas. Nuk ka asnjë fjalë nëse ekuipazhi është plagosur, por zjarrfikësit menjëherë filluan të luftonin me zjarrin, i cili vazhdoi për disa orë.

Një zjarrfikës u plagos ndërsa u përpoq të ndalonte flakët nga shpërndarja në shtëpi të tjera.

Copezat që ishin shpërndarë nga shpërthimi goditën disa prona aty pranë, duke i detyruar disa të kërkonin strehim alternativ. Rasti ka ndodhur ne Dubuque, SHBA.

Shpërndaje

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale

UltraOne

Maska më e sigurt kundër COVID-19, filtron deri në 99.97 për qind të ajrit që thithni