Rrëzohet kamioni me emigrantë, 22 të vdekur

22 persona, përfshirë edhe disa fëmijët, humbën jetën të dielën kur një makinë me emigrantë të nisur drejt Greqisë ka dalë nga rruga duke përfunduar në një kanal në perëndim të Turqisë.

Mjeti po udhëtonte në një autostradë pranë aeroportit të Izmirit, kur drejtuesi i mjetit humbi kontrollin dhe ra në kanalin disa metra më poshtë, raporton agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu.

Kombësia e emigrantëve të cilët kanë ndërruar jetë nuk është qartësuar ende, por konfirmohen 22 viktima si dhe 19 të tjerë të plagosur.