Modeli i ri

Rolls Royce zbulon modelin e ri, ja çfarë ofron për 273 mijë euro

Pa dyshim, Rolls Royce është më shumë se një makinë.

Modeli i ri quhet Ghost dhe kushton 273,000 euro, dhe mundësohet nga një motor 6,75 V12 që prodhon 571 kuaj fuqi dhe 850 Nm çifte rrotulluese.

Por Ghost ofron gjithashtu një përvojë të veçantë edhe në kabinë. Pas dyerve automatike qëndron luksi i përsosur i një sedani të gjatë 5,546 mm, i gjerë më pak se dy metra.

Dhe çdo zhurmë e padëshiruar është e ndaluar në kabinën.

Mjafton të themi që kanalet e ventilimit janë të rregulluara në atë mënyrë që ajri të rrjedhë absolutisht i heshtur.