Rivian prezanton kamionetën elektrike dhe SUV-in

Pick-up elektrike duhet të shënojë me një performancë të lartë dhe një gamë të gjatë. Por ju duhet të arrini thellë në xhepin tuaj.

Disa javë më parë, kompania amerikane Rivian ka prezantuar makinën elektrike dhe një kamionetë R1T, tani ai ishte nën Los Angeles Auto Show duke u prezantuar zyrtarisht, siç raporton Engadget.

Në të njëjtën kohë prezantoi SUV elektrike R1S, transmeton Ballkani.info.