VIDEO

Rita Ora dhe nëna e saj pjesë e fushatës për raportimin e dhunës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora bashkë me nënën e saj Vera Ora i janë bashkuar fushatës institucioneve kosovare të drejtësisë për raportim të dhunës.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, përmes një video të cilën e ka publikuar në rrjetin social “Facebook”.

Ndryshe nga ora 18:00 fillon ceremonia e hapjes së kampanjës globale “16 ditët e aktivizmit kundër dhunës në familje dhe dhunës në bazë gjinore”.

Postimi i plotë i Haxhiut, pa ndërhyrje:

Rita Ora i bashkohet thirrjes së institucioneve për raportim të dhunës!

Falemnderit Rita dhe Vera Ora ❤