Cadet

Reperi britanik vdes në aksident rrugës për në koncert

Reperi britanik Cadet (Blain Cameron Johnson) ka vdekur në moshën 29 vjeçare gjatë një aksidenti komunikacioni.

Ai ishte duke shkuar për t’u paraqitur në një koncert kur u aksidentua.

Deri tek fatkeqësia erdhi më 9 shkurt në orët e hershme të mëngjesit, kurse reperi nuk ishte duke vozitur, por ishte në karrigën tjetër në taksi, shkruan Ballkani.info.

Policia ka konfirmuar se muzikanti ka vdekur në aksidentin ku ishin të përfshira dy vetura.

Cadet ka qenë drejt ngritjes në karrierë për shkak të këngëve si “Letter to Krept”, “Instagram girls” dhe “Adivce”.

Kritikët parashihni karrierë të ngritur të Cadet. /Ballkani.info/