vezë të fërguara

Receta e vezëve të fërguara të Elizabeth II qe duan ta provojne te gjithe me dy përbërësit e pazakontë

“Unë i kam bërë këto vezë rregullisht dhe ato janë spektakolare”.Një kuzhinier australian ka kënaqur fansat me recetën sekrete të vezëve të fërguara të preferuara të Mbretëreshës Elizabeth II .

“(Mbretëreshës) i pëlqente që ndonjëherë ta fillonte ditën me një mëngjes të mbushur me proteina dhe këto vezë ishin përshtatur në mënyrën që ajo i pëlqente veçanërisht,” tha Lee në blogun e saj Supercharged Food .

Vezët e fërguara të Mbretëreshës

Përbërësit

3 vezë organike (kafe).
1 lugë qumësht
Kripë deti, për shije
1 lugë gjelle gjalpë ose mund të përdorni vaj ulliri ekstra të virgjër
1 lugë çaji lëkure limoni të grirë imët
Thërrmoni arrëmyshk të bluar
piper i zi i sapokrisur, sipas shijes
qep te njoma të prera (opsionale)