"Ballkani i Hapur"

Rama, Vuçiq dhe Kovaçevski takohen nesër në Itali në kuadër të “Ballkanit të Hapur”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nga nesër do të zhvillojë një vizitë dyditore në Itali, gjatë së cilës do të takohet me ministrin e Jashtëm të atij vendi, Antonio Tajani, si dhe me kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Dimitar Kovaçevski dhe Edi Rama, transmeton Demokracia.com.

Siç njoftoi Presidenca e Serbisë, Vuçiq do të takohet me kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”.

Ata do të vizitojnë Panairin Ndërkombëtar të Verës VINITALY 2023 në Verona dhe së bashku me Ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë do të vizitojnë një stendë të përbashkët ku prodhues nga Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të ekspozojnë verërat.