QKUK

QKUK deklarohet për vrasjen e shtatzënës para Gjinekologjisë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Kosovën.

Një grua shtatzënë është vrarë para Klinikës së Gjinekologjisë së Qendrës Klinike Universitare në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar edhe QKUK, shkruan Demokracia.com.P

“Qendra Klinike Universitare e Kosovês konfirmon se sonte rreth orës 18:00, në oborrin e QKUK-së ka ndodhur një vdekje. Organet policore menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe dyshimet e para nga Policia janë se bëhet fjalë për vrasje Policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim të sqarimit të plotë të ngjarjes. Detajet e tjera do të jepen nga organet kompetente që janë duke kryer hetimet”, thuhet në njoftimin e QKUK-së.