“Qikita” e Majkut këngë e vjedhur? Krahasojeni me këtë hit

Sonte ka lansuar këngën e re.

Reperi Majk sonte me videoklip ka publikuar projektin muzikor që e ka titulluar “Qikita”, shkruan Ballkani.info.

Mirëpo, kjo këngë nuk po del të jetë origjinale.

Refreni i këngës është pothuajse i njëjtë me atë të këngës “Tchikita” që u publikua në vitin 2016 e që ka mbi 216 milionë klikime në Youtube.

Kujtojmë që në klipin e Majkut ka marrë pjesë edhe modelja serbe që ka bërë vetvrasje.
Për më shumë, dëgjoni të dy këngët dhe bëjeni vlerësimin!/Ballkani.info/


https://www.youtube.com/watch?v=qmtWgkxMlRw