LAJMI I FUNDIT

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, dy viktima nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 2 viktima nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 373 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.427 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.802.978 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 811.331 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 ℹDeri më sot janë dhënë 94.149 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹ Nga 3.139 testime, 373 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 2 raste i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 1.710 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 211.022.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 9.461.

➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!