covid-19

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK-së për rastet e reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 278 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.822.098 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 820.402 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 100.056 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 902 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.746.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 591.

➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!