lajmi i fundit

Publikohet raporti 24-orësh, ky është numri i rasteve me koronavirus

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19, raporton Ballkani.info.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 34 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.061

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

10 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 52 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.678 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 821.079 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 100.577 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹNga 1.282 testime, 34 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹSot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.061.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 544.

➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!