Samsung

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e Galaxy S24 të thjeshtë dhe më pas S24 Ultra në krye të linjës ndoqi shembullin.

Të apasionuarit mund të kenë kuptuar që mungon një anëtar i “familjes të re” – S24+. Epo, jo më, pasi edhe ajo tani i është nënshtruar trajtimit të rrjedhjeve të rrjedhura të bazuara në CAD.

Këto tregojnë “fëmijën e mesëm” të “familjes kryesore” të 2024-ës nga një sërë këndvështrimesh të ndryshme dhe dizajni është tepër i ngjashëm me atë të S24. Si më parë, duket se S24+ në thelb do të jetë një version më i madh i modelit të nivelit fillestar, shkruan GSM Arena, transmeton Telegrafi.

Samsung Galaxy S24+ CAD-based renders leak too, completing the family

Ashtu si ai, edhe kjo ka anët e sheshta, sepse të gjithë po i bëjnë ato këto ditë, janë oh shumë në modë. S24+ thuhet se ka përmasa 158.5 x 75.9 x 7.75mm. Kjo është në përputhje me atë që u zbulua më herët sot, dhe kjo do të thotë se S24+ do të jetë pak më i gjatë, më i ngushtë dhe më i plotë se paraardhësi i tij.

Thuhet se do të ketë një ekran të sheshtë 6.7 inç me një vrimë të vendosur në qendër për kamerën selfie, tre module të pasme dhe një prerje antene UWB ose 5G (ose të dyja) në anën e djathtë të kornizës nën butonin e ndezjes.

Seria Galaxy S24 pritet të prezantohet më 18 janar dhe gjithashtu thuhet se do të jetë në dispozicion në fund të janarit.