autotech

Prezantohet Xiaomi Mi CC9 Pro me kamerë 108 megapikselë dhe bateri të madhe

Sensori i ri i gjurmëve të gishtërinjve, bateria e madhe dhe një aparat fotografik me pesë lente – telefoni i ri Xiaomi vjen me disa nga pikat kryesore.

Në një ngjarje në Kinë, Xiaomi prezantoi telefonin e parë inteligjent me një kamerë 108 MP. Në përgjithësi, Mi CC9 Pro ka pesë lente kamerash në anën e pasme, transmeton Ballkani.info.

Mi CC9 Pro vjen me një ekran 6.47 inç dhe kamerë të përparme me 32 MP.

Specialistët e kamerave të DxOMark janë veçanërisht të mahnitur me kamerën e pentës me rezolucion të lartë të Mi CC9 Pro. Smartfoni i ri Xiaomi tani është në krye të listës. Me 121 pikë, Mi CC9 Pro është kështu përpara Samsung Galaxy Note 10+, Huawei P30 Pro dhe Samsung Galaxy S10 +. IPhone aktual po mungon ende në vlerësimin e DxOMark.

Në prezantim Xiaomi gjithashtu njoftoi se Mi CC9 Pro duhet të ketë një sensor gjurmësh të gishtërinjve të një brezi të ri. Sensori i ri në ekran lejon njohjen edhe më të saktë të të dhënave biometrike. Përveç kësaj, zona për gjurmët e gishtave është më e madhe se në modelet e mëparshme.

Bateria ka një kapacitet prej 5260 mAh, e cila tejkalon shumicën e konkurrencës. Ai mund të ngarkohet me 30 vat. Smartphone duhet të ngarkohet plotësisht brenda 65 minutave.

loading…