Heroina

Presidenti nesër dekoron Vasfije Krasniqin

Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuara e dhunës seksuale nga lufta në Kosovë, nesër do të nderohet nga Presidenti Hashim Thaçi.

Takimi mes Thaçit dhe Krasniqit, do të mbahet në orën 9:00.

Krasniqi ka rrëfyer dje për herë të parë dhunën seksuale që kishin ushtruar forcat serbe ndaj saj në vitin 1999 kur ajo i kishte vetëm 16 vjet.